záhlaví
Novinky

8. 3. 2022

Letošní MDŽ jsem strávila dosazovaním semínek ve skleníku. Mám oproti dvěma předchozím letem zpoždění, jelikož se dodělavá přívod vody do skleníku (22m na délku se nám již nechce konvovat...) a opravují se kraje záhonů apn. ( a pořád něco). Dle jedné mé milé ženy, jejíž dcera má dnes narozeniny, je to nejlepší způsob oslavy tohoto mezinárodního dne. Tak ať žijem !

 

Papriky a zase papriky.

Vygooglila jsem mňamkavý recept na paprikovou pastu.

2 Kg paprik, 500 g cibule, lžíce octa, lžíce soli a olej.

Až zesklovatí na oleji, přidáme sůl, ocet a případně 2 lžíce mleté papriky, když se vám nezdá barva, mixujeme. Zavaříme. Chutné moc.

Inspirována ochutnávkou na kávě u přátel jsem musela zkusit svoji verzi s rukolou.

3 hrsti rukoly

1 list pálivé hořčice

květy a poupata ředkvičky

4 lžíce dýňových semínek

5 lžic oliváče

3 lžíce nejpovedenějšího kečupu

2 stroužky česneku

špetka soli

špetka chilli

Až na olej vše domácí ! Trvanlivost ohrožena !!! Mňam, díky, Renčo, jedna sklenička je pro vás.

Co děláme
Certifikovaná přírodní zahrada
Přetvářením zahrady dle zásad permakultury nás přivedlo až k certifikaci. Do budoucna bychom chtěli získat plaketu "Ukázková přírodní zahrada".
Prostor pro návštěvníky
Opravujeme stodolu, aby vznikl prostor k setkávání či přespání se zázemím ekologické toalety, sprchy a sauny.
Apiterapie
Zkoušíme chovat včely co nejšetrnějším způsobem, rádi bychom vybudovali samostatný prostor pro apiterapii, pobytem v prostoru vedle úlů, vdechování včelího vzduchu apod.
Pyramida
Využíváme energii pyramid např. na zlepšování pitné vody, na zahradě. Naším záměrem je postavit pyramidu na podporu Zěmě i k léčebnému využitií pro návštěvy.
O nás

Petra a Jirka

Místo pro život jsme našli v roce 2007, kdy se nám měl narodit první syn. Od té doby přibyly další čtyři děti a další plány k realizaci. Zde vytváříme zdravý prostor pro naše děti, hledáme způsoby přirozeného přístupu ke všem aspektům lidského života, od porodu, vzdělávání dětí, stravování, používání ekologické drogerie, pěstování ovoce a zeleniny, chovu domácích zvířat, včel, bydlení i naší pracovní činnosti. Pracujeme na sobě a došli jsme do bodu, kdy nás těší se o získané znalosti a zkušenosti podělit. Kdo přijel do našeho prostoru, se cítil moc příjemně, tak jsme začali vymýšlet, jak vše spojit dohromady a umožnit ostatním dojíždět k nám, ať už na návštěvu, za odpočinkem, nebo na nějakou námi pořádanou aktivitu.